12 lutego 2014

Projekty edukacyjne naszych uczniów

Mamy za sobą prezentacje dokonań naszych uczniów w ramach projektów edukacyjnych. Różnorodność tematyki projektów jest oczywista, bo jesteśmy różni i mamy odmienne zainteresowania. Jedni sięgnęli po tematykę społeczną, inni po sportową, inni po tematy techniczne, a jeszcze inni po ekspresję artystyczną. Byli i tacy - całe szczęście nieliczni - którzy nie umieli (?), nie chcieli (?) sprostać zadaniu.

Większość grup projektowych wykonała swoją pracę rzetelnie, niektórzy wręcz wybitnie.
Obejrzeliśmy na przykład film nakręcony przez grupę uczniów klas pierwszych: Bartłomieja Górnego, Krzysztofa Fijała, Jakuba Łątkę i Pawła Kapałę o naszych domowych zwierzętach. 
Wiele projektów wymagało długotrwałej pracy (np. grupy projektowej w składzie: Arkadiusz Knapczyk, Kacper Mikulski, Tomasz Młynarz, Mikołaj Próchnicki, Szymon Rajca, Jakub Rosner, która wybudowała i zaprogramowała trzy roboty z zestawów LEGO MINDSTORMS oraz wykonała ich trójwymiarowe modele w programie LEGO Digital Designer). 





Przyjemnością było podziwiać efekty pracy niektórych grup! Mamy naprawdę kreatywnych uczniów! 
Mamy nadzieję, że choć trochę doświadczyliście, jak to jest pracować w grupie: zaplanować i podzielić pracę, wykonać ją i na koniec zapanować nad stresem w czasie prezentacji :)
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć zrobionych w czasie prezentacji. 







Mieliśmy okazję oglądać, trzymając we własnych dłoniach, medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata przyznany praprababci Natalii Bobowskiej za ukrywanie rodziny żydowskiej w czasie II wojny światowej. Mogliśmy posłuchać wypowiedzi żołnierzy, którzy byli na misji w Afganistanie. (Projekt Natalii Bobowskiej, Katarzyny Górowskiej oraz Michaliny Urbaniec i Ariadny Porębskiej z klasy 2c  pt. "Bohaterowie dawniej i dziś")







Grupa uczniów z klasy 2d zaprezentowała drukarkę 3D oraz jej działanie. Budowali tę drukarkę kilka miesięcy! Elementy drukarki (na zdjęciach w kolorze pomarańczowym) wydrukowali sami na innej drukarce 3D.

 



Wszystkie zaprezentowane projekty zostały pozytywnie ocenione. Dyrekcja bardzo dziękuje uczniom za zaangażowanie oraz nauczycielom za opiekę nad grupami projektowymi w tym roku szkolnym.