24 maja 2014

Niezwykła atmosfera festiwalu

23.05.2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ważnym dla miasta wydarzeniu kulturalnym - oglądali widowiska XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej.

Kraina czarów prezentowana w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej  w wykonaniu artystów Teatro de Marionetas do Porto z Portugalii to wyjątkowa inscenizacja Alicji w krainie czarów.

Znana historia, uniwersalny język teatru, niewiele kwestii mówionych (język angielski lub portugalski tłumaczony na angielski) - wszystko to sprawiło, że sztuka w sposób zrozumiały przemawiała do młodego widza.

Wunderkammer, czyli Gabinet osobliwości trojga artystów z Pforzheim z Niemiec prezentowany w na malej, kameralnej scenie Teatru Lalek "Banialuka" był widowiskiem niezwykłym. Światło, muzyka, wspaniała animacja i mistrzowska gra aktorów zbudowały magiczną atmosferę krainy, w której muzealna kolekcja artefaktów, osobliwości żyje.
"Niepowtarzalny urok i nieważkość postaci niemieckiego spektaklu prowokują naszą percepcję do nowych poszukiwań, w których historia, sztuka, natura i nauka stają się jednością" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.