9 października 2014

Rajd! Rajd! Rajd!

Dobre humory dopisały:)


W środę, 1 października o godz. 8:00 wyruszyliśmy sprzed naszej szkoły na turystyczny rajd szkolny na bielskie tereny rekreacyjne „Błonia”. W rajdzie wzięli udział uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej, tj. około 100 osób wraz z opiekunami. Organizatorem wyprawy była Pani Edyta Duda, która już po raz kolejny zorganizowała wspólne wyjście dla młodzieży i zabawy na świeżym powietrzu. Celem wycieczki było wzmacnianie więzi pomiędzy szkołą a uczniami, lepsze poznanie się klas oraz zespołowa zabawa.                                             
Po przybyciu na miejsce i po krótkim odpoczynku przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej pomiędzy poszczególnymi klasami. Najpierw odbyły się biegi, biegi z piłką, a później przeciąganie liny. W trakcie tych zadań uczestnicy mogli sprawdzić swoją sprawność, siłę oraz wytrzymałość. Brzydka pogoda, mgła, mżawka i śliska trawa utrudniały nam nieco przeciąganie liny, było ciężko wygrać, ale się udało. Punkty zdobyte w innych konkurencjach doprowadziły nas, uczniów z klasy 1a, do zwycięstwa, ale tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy. Następnie każda z klas zaprezentowała wymyślone przez siebie rymowanki. W wolnych chwilach graliśmy w piłkę i świetnie razem się bawiliśmy. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody w postaci słodyczy. O godz. 11:30 lekko zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy przed szkołę i rozeszliśmy się do domów.

Uważam, że organizowanie szkolnych rajdów połączonych z zawodami sportowymi ma sens, ponieważ jest to dobra zabawa dla wszystkich uczestników. Nie wiem, jak dla innych, dla mnie było wspaniale, gdyż miałem okazję poznać nowych kolegów i razem z nimi miło spędzić czas. Chętnie uczestniczę w takich imprezach.

Damian Górny, klasa 1a