30 stycznia 2015

Jesteśmy w projekcie Szkoła z klasą 2.0

W naszym Gimnazjum odbyła się debata nad kodeksem 2.0. Poniżej publikujemy kilka zdjęć.28 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyła się debata szkolna - przedsięwzięcie wynikające z założeń projektu "Szkoła z klasą 2.0", w którym uczestniczymy. Uczniowie mieli przedstawić, przedyskutować i zatwierdzić elementy "Kodeksu 2.0", czyli zbioru zasad dotyczących korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klas: 1b, 2a, 2b, 2c. Dyskusja, na początku spokojna, wyraźnie nabrała rumieńców, gdy poruszyliśmy problemy anonimowości w internecie oraz korzystania z różnych źródeł informacji. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie: Krzysztof Fijał (2a) oraz Bartłomiej Górny i Mateusz Nowicki (2b). Okazało się także, że uczniowie bardzo świadomie i rozważnie korzystają z narzędzi, które daje im internet i zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie przynosi to medium.
Cała debata toczyła się w bardzo przyjaznej atmosferze. Nawet kiedy poruszano tematy, które wywoływały wiele emocji, uczniowie dyskutowali zgodnie z zasadami kulturalnej dysputy, traktując adwersarzy z szacunkiem.
Bardzo dziękuję uczniom: Marcinowi Ćwiertni i Bartoszowi Pawlikowi (1b), Krzysztofowi Fijałowi i Marcie Luszczak (2a), Bartłomiejowi Górnemu, Adrianowi Kapuście i Mateuszowi Nowickiemu (2b) oraz Justynie Kłusek (2c) za poświęcenie czasu i wzięcie udziału w debacie.
KS