23 września 2015

Nasi uczniowie studentami!!!

Jak co roku na jesień Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku- Białej zorganizowała dzień otwarty, na który nasza szkoła została zaproszona.

We wtorek nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach z dziedziny organizacji produkcji i wykorzystania metod kreatywnych w zarządzaniu. Poznaliśmy tajniki tworzenia gier miejskich i szukaliśmy przyczyn ich popularności w nowych zjawiskach socjologicznych.

Miałem to szczęście, że znalazłem się w grupie wybrańców, którzy drugiego dnia mogli zobaczyć, co oferuje ta uczelnia. Jednakże zacznę od początku: rano spotkaliśmy się w szkole i wyruszyliśmy wspólnie na wykłady. Podczas pierwszego wykładu poznaliśmy uczelnię i to czym się charakteryzuje. Chwilę później odbyła się kolejna lekcja, tym razem poświęcona lotnictwu i historii samolotów, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat kilku samolotów z poprzedniego stulecia, a także w jaki sposób wpłynęły na historię.

Następnie udaliśmy się na wystawę poświęconą samochodom przy, których projektowaniu pracowali absolwenci ATH. Wśród nich znajdował się fiaty 500 i nissan patrole.

Dodatkowo ku naszej uciesze znajdował a się tam alfa romeo 4c samochód kompaktowy, którym każdy z nas się zachwycał. Następny wykład na liście dotyczył badań makroskopowych i mikroskopowych materiałów wykorzystywanych w przemyśle, oraz wykrywaniu w nim niedoskonałości takich jak wady odlewów, które sprawiały, że dany kawałek metalu do niczego się nie nadaje.

Ostatnia prelekcja dotyczyła programowania robotów i ich zadań w przemyśle.

Na sam koniec poszliśmy zjeść jeszcze grochówkę. Nie ukrywam, że prawie każdy na nią czekał,  w końcu cały dzień wykładów może zwiększyć apetyt.  

Tak oto zakończyła się nasza przygoda w ATH,  oceniam cały ten dzień pozytywnie i z chęcią wybiorę się tam jeszcze raz.
Tekst: M.N.