28 stycznia 2016

Dni Języków Obcych

1 - 3 grudnia 2015 roku


Początkiem grudnia odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. W tym roku tematem przewodnim były tradycje świąteczne z całego świata, a hasłem "Radosne Świętowanie”. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach i konkursach. Nasi podopieczni mieli za zadanie pokazanie, że języki obce nie są dla nich takie bardzo obce.

Rozpoczęliśmy od spotkania z podróżnikiem, scenarzystą i autorem filmów dokumentalnych - odwiedził nas Arun Milcarz, aby zaprezentować reportaż "Mistyczna Syberia. Bair Rinczinow - ktoś to musi robić.” Uczniowie mogli posłuchać porywającej opowieści z wyprawy do syberyjskiej wioski Czełutaj, gdzie p. Arun spędził 3 miesiące mieszkając, jedząc i pracując z rodziną jednego z mocniejszych buriackich szamanów.

Kolejny dzień spędziliśmy na degustowaniu świątecznie udekorowanych słodkości, na które mogliście oddawać swoje głosy. I miejsce wywalczyły Olga Dobija i Weronika Kowal z klasy Ie. II miejsce zajęły Julia Kursa i Julia Ostrowska z klasy IIa, natomiast III miejsce zdobyły Agnieszka Zolich z Weroniką Wojtylak, również z klasy IIa.


Powyżej zdjęcia z wręczenia nagród
i uroczystego zakończenia Dni Języków Obcych,
które odbyło się 7 stycznia 2016 roku.

W środę odbył się multimedialny konkurs z języka włoskiego. Wyróżnienie zdobył Maksymilian Stopka z klasy Ia, 3. miejsce Mariusz Kaczmarczyk, 2. miejsce - Nikola Serafin. Pierwsze miejsce wywalczyła Inez Drabek z klasy 1a.Wyniki szkolnego konkursu leksykalno-gramatycznego z języka angielskiego, który odbył się w dwóch kategoriach- dla uczniów klas pierwszych i dla uczniów klas drugich, prezentujemy poniżej:
  • Klasy pierwsze: I miejsce - Mateusz Laskowski kl.1b, II miejsce - Patrycjusz Ścieszka kl.1e, III miejsce - Maksymilian Stopka kl.1a,
  • Klasy drugie: I miejsce - Mateusz Smyrski kl.2b, II miejsce - Filip Kristek kl.2c, III miejsce - Jacek Głuszek kl.2d.
Odbył się również konkurs na najbardziej międzynarodowe i najbardziej świąteczne przystrojenie drzwi własnych sal lekcyjnych oraz na kalendarz adwentowy w wybranym języku obcym. Życzenia we wszystkich możliwych językach oraz świąteczne symbole z różnych zakątków świata zdobiły wejścia do sal. Jury, składające się z nauczycieli języków obcych, wybrało zwycięzców: I miejsce - klasa Ic, II miejsce - klasa Ie, III miejsce - klasa Ib.

Najwięcej emocji wzbudził konkurs na nagranie świątecznej kartki multimedialnej z życzeniami dla całego świata. Uczniowie nagrali kolędy w języku obcym, zrobili animacje poklatkowe oraz tańczyli do dźwięków świątecznych piosenek. I miejsce zdobyła prezentacja klasy 3d, II miejsce - klasa 3b, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa IIc ex aequo z prezentacją Szymona Hamerlaka z klasy Ie.

Wszystkim uczestnikom tegorocznych DJO serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Tekst: Daria Borowska