13 maja 2016

Historia kobiet słowem i muzyką malowana

Fragment plakatu przygotowanego przez organizatorów;
źródło: http://www.zpsm.bielsko.pl/
W piątkowy wieczór, 13.05.2016 r. chętni uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu - w spektaklu słowno-muzycznym Chaja & Edith.

Program oparty na scenariuszu opracowanym przez p. Małgorzatę Hauptmann przybliżył słuchaczom sylwetki dwóch nietuzinkowych kobiet - Heleny Chai Rubinstein i Edith Piaf.

Muzyka tego wieczoru była jednak najważniejsza. Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej rozbrzmiewała poruszającymi dźwiękami niejednej starej piosenki, a w skrzypcach Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jean-Claude`a Hauptmanna każdy "słyszał drżący głos, ten głos, co w przeszłość niósł". Artyści zabrali bowiem słuchaczy w niezwykłą, pełną niezapomnianych wrażeń podróż na krakowski Kazimierz i do Paryża XX wieku.

Występujący na scenie Soliści, Chór oraz muzycy Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jean-Claude`a Hauptmanna spotkali się z uznaniem i gorącymi brawami widowni.

Mamy nadzieję, że niezwykłą atmosferę tego wydarzenia niebawem uda się ponownie przeżyć. Cały koncert był nagrywany i będzie wydany na płycie. Czekamy z niecierpliwością.