27 października 2016

Kolejny sukces naszych uczniów

Komiks o wydarzeniach na Węgrzech w 1956 r.
 
W dniu 25.10.2016 roku wyruszyliśmy do Książnicy Beskidzkiej na „Festiwal literatury węgierskiej Węgry 1956 Historia Przyjaźni”. W programie planowano „Wręczenie nagród w konkursie Polak, Węgier…Wydarzenia na Węgrzech w 1956 roku w komiksie oraz „Jak świat światem – Polak Węgier zawsze bratem” – wykład Istvana Bali, autora publikacji poświęconej historii kontaktów województwa Jász-Nagykun-Szolnok z regionami oraz miejscowościami polskimi”.


Nasi uczniowie: Paulina Tyc (3b), Maciej Waluś (2e) i Oliwia Czajkowska (3b) zdobyli zaszczytne drugie miejsce i odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor Katalin Gacov- Czaczkone z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szolnoku na Węgrzech oraz Radnego naszego miasta, Pana Piotra Ryszki. 


Następnie Pan Istvan Bala opowiadał o wieloletniej przyjaźni polsko-węgierskiej, współpracy między Książnicą Beskidzką a Miejską Biblioteką Publiczną, w której znajduje się dział polski zwany „Biblioteką pod Kocurkiem” w Szolnoku, jednocześnie promując swoją książkę.
Na zakończenie mieliśmy zaszczyt stanąć do wspólnego zdjęcia z Panem Dyrektorem Bogdanem Kocurkiem i Panem Istvanem Balą; wpisaliśmy się również do Kroniki miasta Bielska-Białej.


                                                                Autor:  Marzena Siuda-bibliotekarz