6 marca 2017

Dni Języków Obcych

W dniach 20-22 lutego 2017 roku odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych, podczas których uczniowie mogli zaprezentować oraz sprawdzić swoje umiejętności     i wiedzę z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz hiszpańskiego. 

W poniedziałek uczniowie mieli okazję zaprezentowania swoich strojów w  kolorach flag różnych państw. W tym dniu odbył się quiz na temat wiedzy związanej z językami angielskim, niemieckim oraz włoskim obszarem językowym. Quiz został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego  - Panią Dagmarę Pastwę oraz Panią Agnieszkę Wójcik.  Zwycięzcami konkursu zostali: Szymon Zborowski oraz Michał Kabaciński (I miejsce), Mariusz Kaczmarczyk i Jakub Szczurek (II miejsce), Damian Niemczyk oraz Kamil Korczak (III miejsce). W dalszej części dnia odbył się konkurs języka włoskiego dla klas drugich oraz trzecich. Konkurs przyjął formę dobrze znanej Familiady, a zorganizowany został przez Panią Joannę Żuk. Zwycięzcami konkursu została drużyna klasy 3 b, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3 c, trzecie miejsce – kasa 3 a, czwarte miejsce – klasa 2 a. Pani Magdalena Homa-Filipczak oraz pani Joanna Żuk zorganizowały mini konkursy, łamacze języka, łamigłówki tudzież wyzwania dla bardziej odważnych uczniów, które odbyły się tego samego dnia podczas trzeciej i czwartej lekcji. Quizy te zostały przeprowadzone przez uczennice klasy 3 a oraz 3 d. Pani Joanna Żuk przygotowała także konkursy z języka włoskiego dla klas pierwszych oraz konkursy z języka hiszpańskiego dla klas pierwszych i drugich. Rozgrywki te odbywały się przez cały tydzień na lekcjach w poszczególnych klasach. Uczniowie, którzy zdobywali pierwsze miejsce w klasie otrzymywali ocenę celującą, natomiast uczniowie zajmujący 2. lub 3. miejsce, ocenę bardzo dobrą.

https://goo.gl/photos/9iEdsodDGKt1VCkL7


We wtorek rano uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w Konkursie Leksykalno-Gramatycznym zorganizowanym przez Panią Magdalenę Homa-Filipczak. Podczas konkursu uczniowie mogli wykazać się znajomością gramatyki oraz słownictwa poznanych wcześniej na lekcjach języka angielskiego. Zwycięzcami konkursu w kategorii klas pierwszych zostali: Eryka Wacięga (I miejsce), Natalia Grabowska (II miejsce) oraz Maja Michalska (III miejsce). W kategorii klas drugich I miejsce zajęła uczennica Barbara Westerska, II miejsce zajął uczeń Mateusz Laskowski, a na III miejscu ulokował się uczeń Adrian Cieślak. W tym dniu przeprowadzony  został również Szkolny Konkurs Karaoke, który został zorganizowany przez nauczyciela języka niemieckiego – Panią Izabelę Świerczek. Podczas konkursu uczniowie mogli zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę w języku niemieckim lub angielskim. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Barbara Westerska, Jan Drabek oraz uczniowie klasy 3b. Kolejnym ważnym wydarzeniem, które miało miejsce w tym dniu był Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych ‘Fifteen to one’ zorganizowany przez Panią Darię Borowską. Każda klasa mogła wystawić jednego reprezentanta. Do wyścigu o pierwsze miejsce stanęło 8 odważnych. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą z zakresu słownictwa, gramatyki i kultury Wielkiej Brytanii. W Grand Final znaleźli się:
Magdalena Polak z klasy III d, która ukończyła współzawodnictwo na III miejscu,
Mateusz Smyrski z klasy III b- zdobywca II miejsca
oraz Maja Michalska z klasy 1d- zwyciężczyni całego konkursu.

Uwieńczeniem Dni Języków Obcych była Wielka Gala Oskarowa, odbywająca w środę na sali gimnastycznej. Podczas gali, zostały zaprezentowane krótkie filmiki w języku angielskim. Zostały one wcześniej nagrane przez uczniów naszej szkoły, którzy inspirowali się filmami światowej sławy, takimi jak „Star Wars”, „Monty Python” czy „Sherlock Holmes”. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wyłonienie zwycięzców w kategoriach: najlepszy aktor/najlepsza aktorka (zwycięzcy: Maksymilian Jura oraz Monika Marek), najlepszy aktor drugoplanowy/najlepsza aktorka drugoplanowa (zwycięzcy: Kamil Socha i Julia Sędziak), najlepsza scenografia („Star Wars” – kl.1c), najlepsza charakteryzacja („Star Wars” – kl.2d), najlepszy film („Killer Bunny” – kl.3a). Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali statuetki  filmowe oraz słodkie upominki. Galę uświetniły występy Mini Playback Show uczniów klasy 3 c, 3 a oraz 3 b. Ceremonię wręczenia nagród oraz scenografię przygotowały Pani Joanna Żuk oraz Pani Magdalena Homa-Filipczak, a galę w języku angielskim poprowadzili uczniowie klas trzecich.
Korytarze naszej szkoły podczas świętowania ozdobione zostały plakatami wykonanymi przez naszych uczniów. Prace wykonane zostały w różnych językach obcych. Uczniowie przedstawili na nich ulubione filmy lub ulubionych aktorów, wyrażenia frazeologiczne oraz słownictwo w języku obcym. Najlepsze prace uczniów zostały nagrodzone słodkościami.
Tegoroczne Dni Języków Obcych cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się talentem, kreatywnością oraz zaangażowaniem w przygotowaniach do wszystkich konkursów językowych przeprowadzonych w naszej szkole.


Magdalena Homa-Filipczak
Joanna Żuk