10 kwietnia 2017

Dzień Języków Obcych w Przedszkolu

Dzień 27 marca był wolny od zajęć dydaktycznych ze względu na rekolekcje wielkopostne. Była jednak pewna grupa osób, która ten czas przeznaczyła na pogłębianie wiedzy najmłodszych. W ramach Dnia Języków Obcych w Przedszkolu nr 26 zaprezentowaliśmy krótki językowy program dla przedszkolaków.
Na pierwszy ogień poszedł język angielski, a dokładniej garść ciekawostek związanych z Anglią. Dzieciaki dowiedziały się m.in: o której tradycyjnej godzinie Anglicy piją herbatę, kto rządzi Anglią, jakie autobusy przemierzają brytyjskie ulice, jaki kolor mają sławne budki telefoniczne itp. Nauczyły się także wymawiać angielskie nazwy poznanych zabytków. Następnie ich wiedza została sprawdzona i z uznaniem przyznajemy, że młodsza widownia była bardzo skupiona!
Zaśpiewaliśmy jeszcze piosenkę "Head and Shoulders", która pobudziła maluchy do zabawy i tańca. W angielskiej części brały udział Zuzanna Piątkiewicz oraz Magdalena Polak, które przygotowywały się pod opieką Pani Magdaleny Homy-Filipczak.
W dalszej kolejności klasa I c wystawiła przedstawienie pt. "Little Red Riding Hood" (Czerwony Kapturek). Dzięki muzyce i dopracowanym elementom scenografii oraz charakteryzacji dosłownie przenieśliśmy się do bajki! Przedszkolakom bardzo się podobało. Następnie na scenę wyszły dziewczyny z klasy III b (Paulina Tyc, Paulina Strzałkowska oraz Aleksandra Biela) i zaprezentowały układ taneczny z włoskimi powitaniami i pożegnaniami. Dzieciaki nauczyły się także liczyć do 10. Za wspaniałą lekcję dostaliśmy kartki z wyrazami podziękowania od naszych małych uczniów. Wyszliśmy z budynku przepełnieni dziecięcą radością, bowiem przebywanie wraz            z dzieciakami przypomniało nam o naszej minionej dziecięcej beztrosce i ciekawości świata.
 
Cieszyliśmy się, że możemy przekazywać maluchom wiedzę z porcją dobrej zabawy!
Duże brawa dla aktorów przedstawienia oraz dziewczyn z klas trzecich (D i B)!
Autor tekstu: Zuzanna Piątkiewicz