9 listopada 2017

Spotkanie z prawdziwą Żywą Lekcją Historii już za nami8 listopada 2017 r., gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Kerin, którzy przygotowali dla naszych uczniów dwie lekcje   
w ramach Żywej Lekcji Historii.
Tematyka lekcji dotyczyła Rycerzy i ich zwyczajów”, w której powrócono do okresu późnego średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie. Pokazano, jak wyglądała droga, wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza, opowiedziano
o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach. Przybliżono nam przebieg bitwy pod Grunwaldem oraz przeprowadzono konkurencje w zbrojach płytkowych i kolczoch.
Barwna opowieść, okraszona żartami, ciekawostkami na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięć. Dodatkową atrakcją było bezpośrednie włączenie uczniów do zabawy, poprzez przebieranie ich w stroje z epoki oraz zbroje.
Uczniowie entuzjastycznie odpowiadali na propozycje przedstawicieli Bractwa i dobrze się przy tym bawili, ucząc się jednocześnie o minionych czasach.