18 maja 2018

Festiwal Nauki i Sztuki w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

        W dniu 16 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym corocznie przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.
        W ramach naszej wizyty wysłuchaliśmy wykładu pt. „Techniki manipulacji społecznej”, z którego dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat oddziaływania reklamy.
        W czasie krótkiej przerwy obejrzeliśmy działanie drukarki 3D i sortera magnetycznego. Następnie uczestniczyliśmy w pokazie urządzeń  pomiarowych, które potrafią zmierzyć odległości z dokładnością do tysięcznych części milimetra. Zobaczyliśmy również zastosowanie lasera pomiarowego. Patryk Fijak (2d) miał możliwość zeskanowania swojej dłoni. Podczas kolejnej przerwy zaprezentowano nam działanie Wahadła Foucaulta, którego działanie jest dowodem na ruch obrotowy Ziemi, obserwowaliśmy też symulowaną akcję reanimacyjną. Przed kolejnymi warsztatami był czas na zabawę przed Xbox-em. Ostatnią częścią naszej wizyty były zajęcia z programowania robotów   mbot. Tegoroczny udział w zajęciach proponowanych przez ATH był bardzo ciekawy i kształcący.