28 maja 2018

Oczarowani festiwalem...

źródło:
http://www.festiwal2018.banialuka.pl
Minęły kolejne 2 lata i w naszym mieście znowu zagościła za sprawą XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej niezwykła świąteczna atmosfera.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć 3 festiwalowe widowiska i doświadczyć tej niecodziennej atmosfery.

22.05.2018 r. zachwycaliśmy się francusko-norweskimi "Popiołami". Uczniowie takiej sztuki wcześniej nie widzieli - takiego poziomu ożywienia lalki. Sztuka okazała się wybitna, otrzymała główną nagrodę tegoż festiwalu.

23.05.2018 r. młodzież poznała spektakl inspirowany opowiadaniem Ernesta Hemingwaya pt. "Stary człowiek i morze". Bohater sztuki "Dzień osiemdziesiąty piąty" na naszych oczach wyruszył w swój ostatni rejs... Widowisko było niezwykle wzruszające, refleksyjne... Nie sposób było nie pomyśleć o tym, co przed nami, o dążeniu do celu, o samotności, o odchodzeniu... 

25.05.2018 r. obejrzeliśmy kolejny wyjątkowy spektakl "Huljet Huljet". Była to poetycka opowieść o krakowskim getcie - inspirowana zdjęciami i pamiętnikami z getta. Trudne tematy, trudne historie pokazane w sposób bardzo delikatny, a jednocześnie przejmujący - za pomocą światła i cienia. To widowisko też zachwyciło.